Селещинський старостинський округ
За народними переказами с. Селещина виникло на правовому березі річки Тагамлик 1654-1656 роках. Засновниками являлись козаки Селецькі, які поселись на пагорбі, побудували і обслуговували паромну переправу через річку для чумаків та людей, що прямували на Запоріжську Січ.
Сучасна територія Селещинсього старостинського округу Машівської селищної ради об’єднує п’ять населених пунктів: с. Селещина, с. Сухоносівка, с. Латишівка, с. Тимченківка та с. Селещина – 1, що розташовані на площі близько 5500 га, населення складає 3500 чоловік.
28 червня являється днем заснування села. На території проводяться масові заходи з святкування Дня Перемоги, Новорічних свят, Дня звільнення села від німецько-фашистських загарбників, День знань та День заснування села та інші. На території старостату розташовані: одна амбулаторія загальної практики сімейної медицини та два ФАПи, чотири дитячі садки, які відвідують 130 дітей, одна школа, в якій навчається 370 учнів, сільський будинок культури, дві сільські та одна шкільна бібліотеки.
Жителі та молодь села приймають активну участь у спортивних змаганнях. Муніципальна футбольна команда бере активну учать у першості району та займає призові місця. Команда Селещини регулярно бере участь у проведені обласних змагань (спартакіадах) між сільськими радами на протязі 3-4-х останніх років. На території с. Селещина знаходяться два стадіони та один спортивний зал. Вже традиційними стали зустрічі з футболу між ветеранами цієї гри та молоддю, які проводяться на честь Дня Перемоги. Для функціонування футбольної команди в першому колі змагань виділено 5 тис. грн.., а ТОВ «Фармко» надає автотранспорт для перевезення гравців.
На території функціонує Селещинська школа, яку відвідують 370 учнів. Директором школи працює Горобець Л.О., яка очолює педагогічний колектив із 36 педагогів. Учителі та учні беруть активну участь у житті територіальної громади.
Зокрема приводять у належний стан територію сільського парку, беруть активну участь в озеленені села та допомагають на присадибних ділянках пенсіонерам та інвалідам. Діти беруть активну участь у роботі близько 15 гуртків, в спортивних змаганнях та художній самодіяльності. В 2011 та 2012 роках за рахунок коштів районного бюджету за сприяння Тоді ще сільської ради та районної державної адміністрації було здійснено заміну вікон в приміщенні школи та проведено капітальний ремонт спортивного залу. Щорічно влітку працює пришкільний табір «Сонечко».
Громада підтримує тісний зв’язок з військовою частиною А-0312, яка розташована на території ради. Командири військового формування, йдучи на зустріч побажанню громади, вже декілька років допомагають у святкуванні Дня Перемоги, зокрема готують солдатську кашу для жителів територіальної громади та влаштовують салют біля меморіалу загиблим воїнам. У 2011 році була надана допомога військовою технікою у гасінні пожежі на сміттєзвалищі, за що учасникам ліквідації пожежі від громади були вручені грамоти та цінні подарунки.
На території сіл старостинського встановлено ряд пам’ятних знаків: пам’ятник загиблим воїнам, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, жертвам голодомору, жертвам концентраційного табору в с. Селещина-1, пам’ятний знак на місці загибелі десантників-розвідників в роки ВВВ та пам’ятник вчительці автору підручника «Рідна мова» Лісовській Констанції Констанціївні.
На території старостату знаходиться залізнична станція «Селещина», яка відкрита в 1895 році, на якій працюють 41 чол. місцевих жителів, вона обслуговує 13 районних підприємств. Старнція є своєрідною окрасою села Селещина.
На території сіл працюють понад 40 приватних підприємців у сфері торгівлі, побутового та транспортного обслуговування.
У разі якщо у Вас є уточнення чи доповнення до історичних відомостей щодо населених пунктів Машівської громади, просимо надсилати їх на адресу: 21047618@mail.gov.ua з поміткою «Історична довідка для сайту громади»