Кошманівський старостинський округ
До складу Кошманівського старостинського округу Машівської селищної ради входять села: Кошманівка, Богданівка, Миронівка
Ці мальовничі села розташовані по берегах каскаду ставків, рельєф сіл рівнинно-хвилястий, порізаний численними балками, ґрунти переважно чорноземні.
Села старостату електрифіковані, газифіковані, майже всі дороги з твердим покриттям, лише частина поліпшена щебеневими добавками.
Кошманівка знаходиться біля автотраси Полтава - Красноград, за 19 кілометрів від селищау Машівки, за 15 кілометрів від залізничної станції Селещина.
Населення старостату – 2200 чол., в тому числі: в с. Кошманівці –1957 чол., в с. Богданівці – 75 чол., с. Миронівці –168 чол. Площа населених пунктів всього –1155 га, загальна площа земель - 6624 га.
На території старостату працюють: Кошманівська школа, амбулаторія загальної практики сімейної, ФАП с. Миронівки.
Гостинно зустрічає наших діток один з кращих в районі дитячий садок “Ластівка”
В сільському будинку культури, працюють гуртки художньої самодіяльності, народний драматичний гурток, які часто дарують свої виступи, як мешканцям нашої громади, так і іншим жителям району.
Працює сільська бібліотека, музей - завідуюча Кравченко А.А., Миронівський клуб, відділення зв’язку, АТС, перукарня, банкомат.
На території старостату господарську та підприємницьку діяльність здійснюють: сільськогосподарські підприємства - ТОВ “Чиста криниця”, ПА “Урожай”, ПП “Кошманівське РП” - директор Осіпенко А.Й.,ТОВ “Приват - Агро - Альянс” - директор Сидоренко І.І., ПП Дорош А.В., ПП Дорош М.В. та 32-фізичні особи підприємці.
В 2011 року за благодійні кошти засновника ТОВ “Чиста криниця” Юрія Яковича Лебедина, в селі Кошманівці збудований Свято-Вознесенський храм.
В центральному парку села в 1977 році зведено Меморіальний комплекс загиблим воїнам, де захоронено останки 278 воїнів, які загинули у вересні 1941року при обороні Кошманівки. До меморіалу веде широка алея - алея пам’яті, на якій в 2012 році встановлено пам’ятний знак воїнам - інтернаціоналістам.
В 1986 році із Кошманівської сільської ради на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС було мобілізовано 30 осіб, тому в центрі села знаходиться пам’ятний знак жертвам Чорнобильської трагедії.
На центральній алеї парку села Кошманівки 30 листопада 2012 року було відкрито пам’ятний знак “Воїнам – інтернаціоналістам”.
Для заняття спортом запрошують всіх бажаючих стадіон та спортивний зал.
Так як дата заснування села невідома, враховуючи побажання населення, святкування Дня села відбувається в останню неділю червня, одночасно з Днем молоді.
У разі якщо у Вас є уточнення чи доповнення до історичних відомостей щодо населених пунктів Машівської громади, просимо надсилати їх на адресу: 21047618@mail.gov.ua з поміткою «Історична довідка для сайту громади»