Інформація про діяльність сектору пробації Машівщини за 2023 рік.
05 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який розроблений з урахуванням європейських стандартів пробації. Згідно даного закону пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Відповідно до статті 4 Закону метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
Впродовж 2023 року працівниками Полтавського районного сектору № 5 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:
- підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
- здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
- виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
- направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
- реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
- проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
- здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
- реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
- Так протягом 2023 року по обліках Полтавського РС №5 пройшло 95 особа, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності, з яких:
- засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю – 8 осіб;
- засуджених до покарання у виді громадських робіт – 8 осіб;
- звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років – 66 особи;
- засуджених до покарання у виді штрафу – 9 осіб;
- притягнутих до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт та суспільно корисних робіт – 4 осіб;
Засудженими та адміпритягнутими до громадських робіт відпрацьовано 1200 години.
На виконання до Полтавського районного сектору №5 протягом 2023 року надійшло 17 ухвал суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб.
З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж 2023 року працівники Полтавського районного сектору №5 пробації сприяли у вирішенні питань підготовки до звільнення з місць обмеження волі або позбавлення волі: у пошуку місця проживання 3 особи.
З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації Полтавський РС №5 запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.
Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які діють на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення до нормального життя осіб, які перебував у конфлікті із законом.Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
Полтавський РС №5 знаходиться за адресою: смт.Машівка, вул.Незалежності, 166а, 39400
Розклад роботи:
понеділок – четвер з 8-00 до 17-00
п’ятниця: з 8-00 до 15-45
обідня перерва: 12-00 – 12-45
вихідний: субота, неділя
З більш детальною інформацією про діяльність органів пробації Ви можете ознайомитися в соціальних мережах та на сайті Державної установи «Центр пробації» за посиланням www.probation.gov.ua
Начальник
Полтавського РС №5
Світлана ГАВРЮШЕНКО