Машівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Машівської ДПІ інформує

Дата: 05.05.2023 12:18
Кількість переглядів: 115

Інформація про проведену роботу Машівської ДПІ за січень-квітень 2023 року.

  Однією із основних функцій податкової служби є сервісне обслуговування платників податків та надання адміністративних послуг.

Станом на 01.05.2023 року  в Машівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Полтавській області обліковується 632 основних платників податків, із них 268 юридичних осіб та 364 фізичних осіб-підприємців. Крім того обліковується 246 платники  податків за неосновним місцем обліку (167 юридичні особи та 79 фізичних осіб-підприємців).

В період з 01січня по 30 квітня 2023 року до Машівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Полтавській області для отримання консультацій з питань податкового законодавства та адміністративних послуг звернулося 1580 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян Машівської та Михайлівської територіальних громад та з інших територій України.

 За результатами таких звернень надано 773 адміністративні послуги, у тому числі і електронному вигляді - 27, через Центр обслуговування платників податків -746.

Найбільш запитуваними були послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки, їх отримали 362 фізичні осіби, з них 35 громадян з інших регіонів України. Видано 268 довідок/відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, з них 18 - отримано громадянами інших регіонів. 

Також, протягом 4-х місяців працівники Центру обслуговування платників Машівської ДПІ зареєстрували 19 платників єдиного податку, 14 реєстраторів розрахункових операцій та 13 розрахункових книжок. Опрацьовано 34 заяви платників  єдиного податку на перереєстрацію та внесення змін, надано 34 витяги з реєстру платників  єдиного податку, одну довідку про сплату податкових зобов’язань платником податку-резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань, трьом громадянам  підтверджено статус податкового резидента України.

Щоденно опрацьовувалися відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо реєстрації та обліку платників.  Зокрема, за місяць було  опрацьовано  82 відомостей. За відповідний період взято на облік 5 юридичних особ та 22 фізичних осіб-підприємців. На постійній основі питання забезпечення повноти обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням. 

Надання адміністративних послуг є і залишається пріоритетним напрямком в роботі Машівської ДПІ,  в ЦОП Машівської ДПІ платникам та громадянам надавалися консультативні та інформаційні послуги щодо порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, окремих питань щодо кампанії  декларування та користування електронними сервісами ДПС. За 4 місяці 2023 року працівниками ДПІ опрацьовано 2620 звітів платників податків, із них 2619 подано засобами телекомунікаційного зв’язку.

Постійно проводиться робота з видачі довідки про зміну реєстраційного номера облікової картки платника податків, приймання вхідної кореспонденції,  взяттю на облік платників податків, платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, погоджування довідки-розрахунку про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску, видача довідок про підтвердження статусу податкового резидента.

     До послуг платників - комп’ютерна техніка, яка підключена до мережі Інтернет і дає змогу платникам, які отримали електронний цифровий підпис, формувати та передавати звітність в електронному вигляді. Для зручності відвідувачів розміщена тематична друкована продукція, оформлені інформаційні стенди, що містять зразки заповнення декларацій, звітів та заяв.


Машівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області нагадує,

що всі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном, мають сплачувати обов’язкові платежі або податки державі. Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю. 

            Платниками податку є:

- власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

- землекористувачі.

            Відповідно до податкового законодавства податкове повідомлення - рішення про сплату податку надсилається платнику за місцем його реєстрації.

            Протягом місяця після зміни місця реєстрації, громадянин зобов’язаний повідомити про такі зміни контролюючий орган, де він поставлений на облік (подавши заяву за формою № 5ДР).

            Якщо протягом місяця після зміни місця реєстрації платник не повідомив ДПС – податкове повідомлення- рішення надсилається на адресу, інформація про яку міститься в контролюючому органі, тобто адресу, коли громадянин звертався до Податкової служби з метою отримання номера облікової картки платника податків.

            Фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення – рішення.

Відповідно до Податкового кодексу України плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

            Базою оподаткування для розрахунку земельного податку є:

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;

- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

             Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, що були надані контролюючими органами, йому необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.

 

 Машівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь