A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Бюро безоплатної правової допомоги інформує

Дата: 12.02.2021 09:27
Кількість переглядів: 367

Встановлення меж земельної ділянки в натурі

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) – це визначення за допомогою геодезичних пристроїв місцезнаходження поворотних точок меж земельної ділянки та їх закріплення межовими знаками.

Нормативно, процедура виносу меж земельної ділянки регулюється Інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, яка затверджена Наказом Держкомзему № 376 від 18.05.2010 р.

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Виконувати роботи по встановленню меж (відновленню) земельної ділянки в натурі (на місцевості) має право юридична особа, що володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі якої працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників або фізична особа - підприємець, яка є сертифікованим інженером-землевпорядником.

Межовий знак - це спеціальний знак встановленого зразка, який встановлюється для закріплення місцезнаходження поворотних точок земельної ділянки на місцевості.

Відповідно до інструкції про встановлення меж земельної ділянки, межові знаки бувають трьох видів.

Перший вид - знак спеціальної конструкції, який складається із 4 елементів (металева марка у формі кола; закладний дюбель; стержень фіксуючий червоного кольору; стовпчик установочний).

Другий вид - металева труба діаметром 3-7 см. висотою 80 – 100 см. із привареною зверху металевою табличкою (пластиною) для написів.

Третій вид - дерев’яний стовп, який має такі параметри: діаметр – не менше 10 см., висота не менше 100 см. із хрестовиною у нижній частині та верхньою основою для написів.

Межові знаки встановлюються у поворотних точках меж земельної ділянки, але не рідше ніж через 200 м. Мінімальна відстань між межовими знаками в поворотних точках меж земельної ділянки не повинна бути менше ніж 1 м.

Передача межових знаків на зберігання власнику (користувачу) земельної ділянки здійснюється за актом прийомки-передачі межових знаків на зберігання.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до відділу «Машівське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: смт. Машівка, вул. Незалежності, 111 або за телефоном  (05364) 9-14-11.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь