A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Позасудове врегулювання конфлікту (спору)

Дата: 03.02.2022 08:09
Кількість переглядів: 345

16.11.2021 Верховна рада України прийняла Закон України "Про медіацію", який набув чинності 15 грудня 2021 року. Даним законом встановлюються основні принципи та порядок позасудового врегулювання конфлікту (спору), а саме процедура медіації.

Медіація це - позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора (медіаторів) намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт (спір) шляхом переговорів.

Медіатор - спеціально підготовлена нейтральна, незалежна, неупереджена фізична особа, яка проводить медіацію.

Згадані вище визначення фактично встановлюють основні принципи ведення медіації, а саме:

1. Добровільність - ніхто не може бути примушений до врегулювання конфлікту (спору) шляхом проведення медіації.

2. Конфіденційність - учасники процесу не мають права розголошувати інформацію, яка стосується врегулювання спору, якщо інше не встановлено законом або якщо всі сторони медіації не домовилися у письмовій формі про інше. Якщо медіатор отримав від однієї із сторін певну інформацію, він може розкрити таку інформацію іншій стороні (сторонам) лише за згодою сторони, яка надала таку інформацію.

3. Нейтральність, незалежність та неупередженість медіатора - під час проведення медіації медіатор повинен бути нейтральним у ставленні до сторін медіації та незалежним від сторін медіації, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших фізичних і юридичних осіб.

4. Самовизначення та рівність прав сторін медіації - сторони самостійно обирають медіатора (медіаторів) та/або суб’єкта, що забезпечує проведення медіації. Сторони медіації самостійно визначають перелік питань, які обговорюватимуться, варіанти врегулювання конфлікту (спору), зміст угоди за результатами медіації, строки та способи її виконання, інші питання щодо конфлікту (спору) та проведення медіації. Інші учасники медіації можуть надавати консультації та рекомендації сторонам медіації, але рішення приймається виключно сторонами медіації.

Отже, медіація — запроваджена на законодавчому рівні процедура врегулювання конфлікту шляхом досягнення компромісних домовленостей, що задовольнятимуть обидві сторони спору.

Нагадаю, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до сектору «Машівське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт. Машівка, вул. Незалежності, 111 або за телефоном (05364) 9-14-11. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь