Машівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Гендерні аспекти ринку праці

Дата: 30.03.2021 16:10
Кількість переглядів: 836

Нещодавно на Полтавщині презентували Гендерний профіль області. Один із розділів документа – Зайнятість та безробіття. До його створення долучилася Полтавська обласна служба зайнятості.

Питання гендерної рівності в сфері трудових відносин дуже важливе й передбачає насамперед вирішення проблеми професійної рівності жінок і чоловіків.

 

Станом на початок березня 2021 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості надані близько 45 тисячам громадян, у тому числі 30 тисячам  безробітних. У загальній кількості зареєстрованих безробітних чоловіків – 15,5 тисячі (або 52%), жінок – 14,3 тисячі осіб (або 48%).

Минулого року послугами служби зайнятості області скористалися 70,9 тисячі  зареєстрованих безробітних: 34,8 тисячі жінок (або 49%), і 36,1 тисячі  чоловіків (51%). Фахівці допомогли знайти роботу торік загалом 33,2 тисячам людей: серед них були  40%  клієнток і 60% клієнтів служби зайнятості,  

 

У 2019 році  працевлаштувалися 41,5% полтавок і  58,5% ­– полтавців.

Рівень зайнятості жінок в Україні, як і в інших країнах, суттєво нижчий, ніж у чоловіків (60 % і 73% відповідно), згідно з дослідженнями і даними Міжнародної організації праці за посиланням:  https://bit.ly/3lOEGNu 

 

Певний гендерний розрив у зайнятості - не на користь слабкої статі -  викликаний нерівністю в оплаті праці, обмеженнями в деяких професіях, структурою економіки і виробництва, де більше робочих місць потребують чоловічих рук,  впливом суспільного менталітету і традицій, необхідністю догляду за дітьми тощо.

 

У результаті жінкам, особливо молодим, які мають дітей, складніше влаштуватися на роботу і знайти таке місце, яке б відповідало їхнім потребам. 

 

Саме сімейні обов’язки часто стають причиною низької економічної активності наших співгромадянок. Роль матері, дружини, господині також може призвести до відмови роботодавця в прийомі на роботу, оскільки молода жінка часто розглядається як потенційна «декретниця». Відтак, відповідні послуги із працевлаштування або програми підтримки молодих матерів, їхньої  професійної реінтеграції після відпустки по догляду за дитиною, є вагомою ланкою подолання гендерної нерівності на ринку праці.

Жінки є більш уразливою категорією безробітних, котрі потребують соціального захисту і підтримки у сфері зайнятості.

 

Державна служба зайнятості допомагає представницям прекрасної половини людства, як і іншим категоріям клієнтів, у працевлаштуванні, зважаючи на індивідуальні потреби та можливості, надаючи повний спектр різноманітних соціальних послуг.

Питання гендерної рівності на ринку праці входять до програми інформаційного семінару із загальних питань зайнятості, які обов’язково прослуховують усі безробітні. Клієнткам служби зайнятості роз’яснюють питання трудового законодавства, захисту прав жінок, акцентуючи увагу на положеннях, що стосуються недопущення проявів дискримінації у сфері зайнятості. 

 

Чимало панянок працездатного віку належать до категорій осіб, які не є конкурентоздатними на ринку праці: це жінки з дітьми віком до 6 років та одинокі матері з дітьми віком до 14 років, особи з інвалідністю, матері, які виховують дитину з інвалідністю, жінки, яким до настання права на пенсію залишилося десять і менше років. Такі клієнтки мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (стаття 14 Закону України про зайнятість населення https://bit.ly/3cRKxNO).

 

Кар’єрні радники допомагають жінкам, залучаючи їх до активних заходів сприяння зайнятості: до презентацій роботодавців і ярмарків вакансій, участі в клубах для жінок, складанні й виконанні індивідуального плану працевлаштування з урахуванням життєвої ситуації кожної жінки, її мотивації до праці, періоду безробіття, наявності професії і досвіду, пошуку підходящої роботи тощо. 

Клієнткам служби зайнятості надаються індивідуальні та групові профорієнтаційні послуги, для них організовують професійну підготовку та перепідготовку, вчать саморозвитку, допомагають підвищити свою самооцінку, повірити у власні сили і можливості.

 

Служба зайнятості надає жінкам реальну можливість отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Так, до професійного навчання за направленням служби зайнятості минулого року залучалося близько 5 тисяч безробітних. Із них 25,7% (1,3 тисячі осіб) – жінки.

 

Профорієнтаційні послуги в 2020-му році отримали 53 тисячі безробітних, із них 48% (25,5 тисячі осіб) жінок та 52 % (27,5 тисячі) чоловіків.

 

На громадських та інших тимчасових роботах торік трудилися й отримували додатковий дохід 2,6 тисячі жительок Полтавщини. Це половина від загальної кількості учасників оплачуваних громадських робіт в області.

 

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та /https://www.facebook.com/CzMashivka/

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь