Машівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Бюро безоплатної правової допомоги інформує

Дата: 15.02.2021 13:11
Кількість переглядів: 494

Порядок передачі земельної ділянки в суборенду

 

Нині актуальним залишається питання оренди та суборенди земельних ділянок. Тому потрібно звернути увагу на основні моменти, які мають бути передбачені при укладенні договорів оренди земельних ділянок та переданні їх у суборенду.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про оренду землі» орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

 Таким чином, якщо у договорі оренди земельної ділянки не передбачено право орендаря здавати ділянку в суборенду, то право на таку передачу орендар набуває лише після отримання письмової згоди орендодавця. Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

Відповідно до п. 1 ст. 8-2 Закону України "Про оренду землі" власники та орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, на період дії договору оренди можуть обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок.

Укладення договору суборенди у такому разі не потребує згоди орендодавця, при цьому орендар залишається відповідальним перед орендодавцем за виконання договору оренди.

Припинення дії одного з договорів оренди, суборенди земельної ділянки, укладених у порядку обміну правами користування, припиняє дію іншого договору оренди, суборенди, укладеного взамін, про що обов’язково зазначається у таких договорах.

Важливе значення під час укладення договору суборенди земельної ділянки є наступні умови, на які потрібно звернути особливу увагу:

орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця;

умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому;

строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі;

у разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки також припиняється;

договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. За домовленістю сторін договір суборенди може посвідчуватися нотаріально;

передача в суборенду земельних ділянок, на яких розташовані цілісні майнові комплекси підприємств, установ і організацій державної або комунальної власності, а також заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим, та їх структурних підрозділів, забороняється.

Важливо пам’ятати, що розмір плати за суборенду земельної ділянки не може бути більшим за розмір орендної плати, передбаченої основним договором оренди земельної ділянки.

Державна реєстрація договорів суборенди земельної ділянки проводиться у порядку, визначеному для державної реєстрації договорів оренди землі.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону України «Про оренду землі»).

Розірвання договору суборенди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.

Договір суборенди землі може бути розірваний за згодою сторін. Якщо ж орендар відмовляється від розірвання договору, єдиним способом його дострокового припинення є звернення до суду.

Договір суборенди може бути достроково розірваний за рішенням суду, у разі невиконання сторонами обов’язків. До прикладу, трапляються випадки, коли орендар передав землю в суборенду без дозволу орендодавця, а умовами договору оренди отримання такого дозволу передбачено. В такому випадку укладення договору суборенди без письмової згоди власника земельної ділянки є порушенням умов договору оренди та вимог закону, а отже, такий договір підлягає розірванню.

Тому, отримання згоди орендодавця на укладання договору суборенди землі є необхідною складовою правомірного користування земельною ділянкою та запорукою вдалого господарювання на землі.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до відділу «Машівське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: смт. Машівка, вул. Незалежності, 111 або за телефоном  (05364) 9-14-11.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь